Viktor Blom Partypoker Online Turnuvasını Kazandı
  • 02/27/2018

Viktor Blom Partypoker Online Turnuvasını Kazandı

5 bin 300 dolar giriş ücretli online Partypoker turnuvasında kazanan Viktor Blom oldu. Blom bu birinciliğiyle 1 milyon 54 bin dolarlık ödülün sahibi olurken, oyuncu ilk defa canlı bir turnuvada birincilik elde etti. Toplamda 927 kişiyi geride bırakan Blom’un elde ettiği bu kazançla birlikte Poker’den kazandığı toplam rakam da 2.7 milyon doları buldu.

Viktor Blom 27 yaşında ve İsveçli bir poker oyuncusu. 2018 yılına iyi bir giriş yapan Viktor Blom, birçok turnuvada başarılı sonuçlar elde ediyor. Elde ettiği bu son şampiyonlukla birlikte yılın poker oyuncuları listesine 5. sıraya yükseldi.

Blom, turnuvada ilk olarak Niko Wieland’ı eledi ve yükselişini sürdürdü. Wieland’ı elediği elde elinde kupa as ve maça as tutan Blom’un bir sonraki hedefi Joao Simao’ydu. Karo As ve maça 8’yle mücadele eden Blom, maça vale ve maça 9’lu ile mücadele eden Simao’nun hamlesini gördü. Flopta ise kupa papaz, sinek 7’li ve maça 7’li açıldı. Turn’de karo 2 açılınca iki oyuncununda elde şansları devam etti. Riverda açılan kart ise maça ası oldu. Bu elle Simao’yu elemeye başaran Blom şampiyonluğu elde ederken, Simao turnuvayı 4’üncü olarak bitirdi ve 342 bin doların sahibi oldu.

Turnuvanın finalinde ise Viktor Blom’un rakibi Pavel Plesuv’du. Elinde karo kızı ve karo 7’li tutan Plesuv all-in dedi. Blom ise elindeki kupa papazı ve karo 6’lıyla bu hamleyi gördü. Açılan kağıtlar karo papaz, kupa kız, kupa 9’lu, karo as ve kupa 5’li olunca turnuvanın galibi Viktor Blom oldu. Yapmış olduğu per ile rakibini deviren Blom 1 milyon 54 bin dolarlık ödülün de sahibi oldu. İkincilik ödülünü kazanan Pavel Plesuv turnuvadan 930 bin dolarlık ikramiye kazandı.